Infolinia 123 12 12 13 cena jak za połączenie lokalne Mój fiberway

Pytania i odpowiedzi

Nie, umowę w dwóch egzemplarzach z uzgodnionymi telefonicznie warunkami prześlemy do Ciebie pocztą. Pamiętaj, że skuteczne jej zawarcie wiąże się z koniecznością możliwie najszybszego odesłania podpisanego jednego egzemplarza na adres siedziby Fiberway w dołączonej do umowy kopercie zwrotnej. Nieodesłanie podpisanej umowy traktujemy jako brak zgody na jej warunki, obowiązują nas wtedy warunki obecnej umowy. Umowę możesz dostarczyć do nas również osobiście, będziemy mogli osobiście pogratulować Ci tak trafnego wyboru, jakim są usługi świadczone przez Fiberway. 

Jeśli planujesz instalację monitoringu wizyjnego najprościej będzie poprosić firmę instalatorską, aby na etapie instalacji skontaktowała się z nami w celu dokonania niezbędnych ustawień Twoich urządzeń odbiorczych.

Jeśli sam konfigurujesz i instalujesz monitoring wizyjny możesz potrzebować tzw. publiczny adres IP. Skontaktuj się z nami w celu przydzielenia takowego. Publiczny adres IP jest przydzielany na życzenie. Będziemy również potrzebować informacji o niezbędnych portach, które będziemy musieli przekierować na rejestrator na urządzeniu odbiorczym. Przygotuj te informacje przed kontaktem z nami.

Pamiętaj, że monitoring wizyjny „oglądany” spoza domu zabiera sporą część pasma wysyłania danych, niekiedy nawet całe dostępne pasmo. Jeśli powierzyłeś instalację firmie instalatorskiej skonsultuj z nimi zapotrzebowanie na pasmo wysyłania niezbędne do płynnego działania monitoringu. Jeśli już posiadasz monitoring, a Twoja prędkość wysyłania nie jest wystarczająca skontaktuj się z nami w celu określenia możliwości zwiększenia u Ciebie prędkości wysyłania lub przekonfiguruj swój monitoring, aby „zmieścił się” w dostępnym paśmie wysyłania.

Usługi wideo wymagają szybkiego i stabilnego łącza internetowego. W miarę możliwości unikaj podłączania urządzeń typu telewizor, dekoder po przez połączenie WiFi. Pamiętaj, że do oglądania wideo w rozdzielczości HD zalecana prędkość pobierania to 10-15Mbit/s Przy wideo w rozdzielczości 4k (Ultra HD) potrzebna prędkość pobierania może przekraczać 30Mbit/s. W związku z tym często jakość połączenia przez WiFi okazuje się niewystarczająca do komfortowego korzystania z w/w usług wideo. Jeśli nie masz możliwości przeprowadzenia kabla między Twoim routerem a telewizorem/dekoderem skontaktuj się z nami. Spróbujemy dobrać alternatywne rozwiązanie do Twoich potrzeb np. adaptery PLC, które umożliwiają transmisję danych po przewodach elektrycznych.

Tak, podpisując nową umowę możesz skorzystać z aktualnych promocji. Dodatkowo przygotowaliśmy zapewne dla Ciebie ofertę (dla naszych stałych klientów), która będzie bardziej korzystna. Skontaktuj się z nami niezwłocznie!

W pierwszej kolejności skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta i powiedz nam dlaczego chcesz zrezygnować z naszych usług. Być może przekonamy Cię, że nie będzie to konieczne. Nasi klienci bardzo rzadko rezygnują z naszych usług, powodem może być np. słaba jakość świadczonych usług, której powodem jest błaha usterka. Wtedy warto zgłosić nam zaistniałą sytuację. Większość problemów technicznych staramy się rozwiązywać na bieżąco.

Jeżeli zmieniasz miejsce zamieszkania i nadal będziesz znajdować się w zasięgu naszej sieci – pamiętaj, że możemy przenieść Twoje usługi do nowego miejsca zamieszkania.

Jeżeli jednak jesteś pewien swojej decyzji, musisz dostarczyć nam wypowiedzenie w formie pisemnej. Dopuszczamy możliwość przesłania własnoręcznie podpisanego skanu wypowiedzenia na nasz adres mailowy, wolelibyśmy się z Tobą pożegnać w naszym BOK, bo wierzymy, że rozważysz w przyszłości powrót do naszych usług – dlatego też zapraszamy Cię osobiście do naszego biura, gdzie obsługa przekaże Ci formularz wypowiedzenia.

 Mamy jednak nadzieję, że wypowiedzenie będzie ostatecznością. 

Numer klienta znajdziesz na umowie z Fiberway. Zazwyczaj jest on tożsamy z czterema lub pięcioma cyframi rachunku bankowego na który dokonujesz płatności za usługi w Fiberway. Numer ten znajduje się również na fakturze.

Jeżeli nie pamiętasz hasła do swojego konta w panelu mój.fiberway.pl, możesz je łatwo odzyskać w trakcie logowania. Jeżeli masz problem z jego odzyskaniem skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta, po weryfikacji udzielimy Ci informacji o numerze klienta i haśle do logowania. 

Jeżeli posiadamy Twoją zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych będziemy się z Tobą kontaktować przed końcem trwania takiej umowy, by zaproponować Ci nowe lepsze warunki dla naszych stałych klientów. Podejmujemy trzykrotną próbę kontaktu z Tobą. Jeżeli jednak nie posiadamy takiej zgody, lub masz obawy, że możesz nie odebrać od nas telefonu skontaktuj się z nami najpóźniej na 14 dni przed końcem takiej umowy. Postaramy Cię przekonać, że warto być klientem Fiberway. 

Tak. Współpracujemy z serwisem DotPay.pl Płatności za usługi możesz dokonać logując się do panelu klienta. 

Jeżeli nie otrzymujesz faktury papierowej do swojej skrzynki pocztowej, fakturę wyślemy do Ciebie mailem. Możesz ją również pobrać logując się do panelu klienta „Mój Fiberway”. 

W pierwszej kolejności sprawdź czy faktury nie znajdują się w folderze SPAM. Niektórzy dostawcy usług pocztowych domyślnie traktują takie wiadomości jak SPAM.  Jeżeli Twoja e-faktura znajduje się w tym folderze, przenieś ją do folderu ODEBRANE, kliknij opcję "TO NIE JEST SPAM" lub dodaj nasz adres do książki adresowej.

W przypadku, gdy nie możesz odnaleźć w swojej skrzynce e-faktury od Fiberway, konieczna może okazać się aktualizacja adresu e-mail w naszej bazie klientów. Wystarczy, że taką prośbę z podaniem numeru klienta, imienia i nazwiska oraz adresu instalacji usługi prześlesz do nas na adres biuro@fiberway.pl 

Telewizja Fiberway jest świadczona w technologii IPTV z wykorzystaniem dekodera podobnego do tych wykorzystywanych w telewizji satelitarnej. Wystarczy podłączyć kabel sieciowy do odpowiedniego gniazda w routerze a sam dekoder przewodem HDMI do telewizora. Nie wykorzystujemy dodatkowych anten, co czyni usługę prostą w instalacji oraz odporną na złe warunki pogodowe. 

Usługa Telewizji Fiberway dostępna jest w miejscach, gdzie świadczona jest przez nas usługa dostępu do Internetu w technologii światłowodowej.

Tak. Usługa Telewizji Fiberway jest dostępna wszędzie tam, gdzie jest możliwość podłączenia Internetu światłowodowego. Jednak w takim przypadku zostanie naliczona dodatkowa miesięczna opłata za utrzymanie Zakończenia sieci, zgodna z Cennikiem.

Dekoder wymaga podpięcia zasilania oraz kabla HDMI do telewizora. Ponadto jest konieczne podłączenie kabla ethernetowego (skrętki) do odpowiedniego gniazda w routerze. Jeżeli klient posiada router HUAWEI jest to standardowo port LAN2. Nie ma konieczności podłączania żadnej anteny.

Nie, dekoder jest bezpłatnie użyczany na cały okres trwania umowy. Po zakończeniu świadczonej usługi powinien być zwrócony wraz z dołączonymi akcesoriami (kabel, zasilacz, pilot).

Tak, w ramach Telewizji Fiberway można dostępna jest usługa Multiroom. Nie ma ograniczenia co do ilości posiadanych dekoderów. Korzystanie z usługi wiąże się z opłatami miesięcznymi za każdy kolejny dekoder zgodnie z Cennikiem. Każdy dekoder dodatkowy posiada taki sam pakiet usług (lista kanałów, usługi dodatkowe np. Magnetowid) jak dekoder główny.

Tak, lista kanałów jest na bieżąco aktualizowana. Staramy się poszerzać naszą ofertę o nowe programy. Jednakże czasem dana pozycja znika z pakietu np. z powodu zaprzestania nadawania kanału przez nadawcę. Zapewniamy naszym klientom dostęp do Programów Gwarantowanych.

Na liście znajdują się niemal wszystkie polskojęzyczne kanały oraz wiele zagranicznych. Może się zdarzyć, że dany kanał akurat nie znajduje się w wykupionym pakiecie usług. Niestety nie dla wszystkich kanałów mamy prawa do reemisji. Z czasem coraz większa ich ilość będzie dostępna w naszych pakietach. Ponadto dekoder umożliwia stworzenie listy ulubionych kanałów, gdzie możemy zawrzeć jedynie wybrane przez siebie pozycje.

Usługa Magnetowid polega na udostępnieniu przestrzeni dyskowej na serwerach Fiberway umożliwiającej, realizację usługi TimeShift (pauza do 30 min), a także zapisie treści wybranych kanałów telewizyjnych do 3 dni wstecz (oznaczone żółtym znakiem/kółkiem). Funkcjonalność usługi jest podobna do dekoderów z dyskiem (PVR). Nie wszystkie kanały umożliwiają korzystanie z Usługi Magnetowid. Jest to podyktowane zapisami w umowach licencyjnych z nadawcami niektórych kanałów.

Nie. Jeżeli na umowie jest więcej niż jedna usługa, rozwiązanie jednej usługi wiąże się z rozwiązaniem całej umowy.

Tak, zmiana pakietu jest możliwa tak samo jak dokupienie kanałów znajdujących się w pakietach dodatkowych. Zmiana pakietu na wyższy, włączenie/wyłączenie pakietu dodatkowego lub usług dodatkowych nie wiąże się z żadnymi opłatami. Opłatą dodatkową obciążona jest jedynie zmiana pakietu na niższy (np. z rozszerzonego na podstawowy).

Niestety, nie przewidujemy możliwości rozłożenia opłaty aktywacyjnej na raty czy też jej obniżenia.

Usługa przeniesienia instalacji jest płatna tylko w odniesieniu do Usługi Internetu. Podłączenia Usługi Telewizji w nowej lokalizacji można dokonać we własnym zakresie.

Ze względów technicznych jedyną wspieraną przez Nas metodą jest podłączenie dekodera do routera bezpośrednio kablem ethernetowym (skrętką).

Tak, w razie utraty lub uszkodzenia kabli czy pilotów oferujemy elementy zamienne do dokupienia osobno.

Łącze bezprzewodowe

Sprawdź, czy urządzenie odbiorcze (zestaw kliencki) podłączone do prądu. Niektóre zasilacze stosowane do urządzeń klienckich posiadają diodę sygnalizującą pracę. Sprawdź również prawidłowość podłączenia przewodów do zestawu odbiorczego – powinien być podłączony do gniazda „POE” w zasilaczu. Router lub komputer powinien być podłączony do gniazda LAN.

Skontroluj router bezprzewodowy. Sprawdź, czy router pracuje (świeci się dioda POWER). Wypinając i wpinając kable sieciowe sprawdź czy diody korespondujące z odpowiednimi portami świecą/migają.

Jeśli komputer łączy się z routerem/urządzeniem odbiorczym przewodowo sprawdź czy przy odłączeniu i ponownym podłączeniu kabla komputer zareaguje informacją o połączeniu/odłączeniu kabla sieciowego.

Łącze światłowodowe

Sprawdź, czy router światłowodowy jest połączony do prądu. Jeśli na routerze miga na czerwono dioda „LOS” sprawdź, czy kabel światłowodowy między gniazdem abonenckim a routerem jest poprawnie podłączony tj. zielona wtyczka do zielonego gniazda na ścianie i niebieska wtyczka do niebieskiego gniazda w routerze. Spróbuj delikatnie docisnąć wtyczki. Skontroluj kabel światłowodowy czy nie jest uszkodzony lub nadmiernie zagięty.

Routery WiFi

Jeśli komputer łączy się bezprzewodowo (WiFi) sprawdź czy na Twoim urządzeniu jest włączone połączenie sieci bezprzewodowej. Laptopy posiadają przyciski do włączania/wyłączania karty bezprzewodowej lub odpowiednią kombinację klawiszy.

Sprawdź czy po włączeniu karty bezprzewodowej Twój komputer wyszukuje sieci bezprzewodowe. Po odnalezieniu swojej sieci spróbuj się z nią połączyć. Standardowo hasło do sieci bezprzewodowej jest hasłem z umowy abonenckiej. Spóbuj uzyskać połączenie przy użyciu tego hasła.

Unikaj wciskania guzika „RESET” na obudowie chyba, że naprawdę wiesz co robisz. Spowoduje to przywrócenie ustawień fabrycznych routera i będzie konieczna jego ponowna konfiguracja.

Ustawienia komputera

Spróbuj wyłączyć zaporę sieciową (jeśli posiadasz takową zainstalowaną). Uruchom ponownie komputer. Jeśli posiadasz inny komputer sprawdź na nim działanie internetu.

Przeciążenie łącza

Sprawdź, czy problem dotyczy tylko jednego komputera, czy też inne urządzenia mają ten sam problem.

Wyłącz na komputerach usługi mogące pobierać/wysyłać dane np. BitTorrent, poczta, usługi pobierania np. Chomikuj, dyski w chmurze np. iCloud, OneDrive, aktualizacje systemowe. Możesz również wyłączać kolejno urządzenia podpięte do sieci w domu i w ten sposób zidentyfikować urządzenie „zapychające łącze”.

Sprawdź, czy problem dotyczy jednej konkretnej usługi/stony. Czasami przyczyną jest przeciążony serwer z którego np. pobierasz pliki. Możesz w prosty sposób dokonać diagnozy swojego połączenia pobierając testowy plik z naszego serwera: http://test.fiberway.pl/1gb lub wykorzystując tester prędkości znajdujący się na stronie http://test.fiberway.pl

Problemy z zasięgiem WiFi

Bardzo często zdarza się, że przyczyną problemu jest samo połączenie między Twoim komputerem a routerem WiFi, dlatego prób pomiaru prędkości łącza dokonuj na połączeniu kablowym. Jeśli nie masz takiej możliwości spróbuj wykonać test prędkości znajdując się jak najbliżej routera WiFi.

W miejscach dużego zagęszczenia sieci WiFi np. w zabudowie wielorodzinnej może okazać się, że przyczyną problemu są zakłócenia pochodzące z sąsiednich routerów WiFi. W takiej sytuacji może pomóc zmiana kanału pracy w konfiguracji routera. Możesz zrobić to samodzielnie lub z pomocą naszego działu technicznego.

Jeśli okaże się, że Internet działa poprawnie blisko routera WiFi, a zauważalnie gorzej w większej odległości może się okazać, że będzie konieczna instalacja kolejnego routera WiFi. Dodatkowy router WiFi pokryje swoim zasięgiem obszar, w którym sygnał dotychczas był niewystarczający. Skontaktuj się z Nami w celu doboru odpowiedniego urządzenia.

Problem z siecią Fiberway

Oczywiście problem może występować na naszej infrastrukturze poza urządzeniami i siecią u Ciebie w domu. Jeśli podejrzewasz, że problem leży u Nas nie wahaj się z nami skontaktować. Nasz dział techniczny chętnie pomoże rozwiązać Twój problem. Często problemy potrafimy rozwiązać już podczas pierwszej rozmowy telefonicznej „od ręki” lub w ciągu kilku dni roboczych umawiając bezpłatną wizytę naszych techników w celu naprawy/modernizacji Twojej instalacji Internetu.

Jeśli obserwujesz problemy z grami sieciowymi na swojej konsoli np. niemożność dołączenia do rozgrywki on-line może się okazać, że będzie konieczne przydzielenie Ci tzw. publicznego IP. Ponadto niezbędne będzie włączenie tzw. protokołu UPnP na Twoim urządzeniu odbiorczym. W celu przeprowadzenia odpowiedniej konfiguracji urządzenia odbiorczego skontaktuj się z nami.

Po wykonaniu konfiguracji przeprowadź ponowną konfigurację połączenia sieciowego na swojej konsoli. Konsola powinna wykryć dostępny protokół UPnP i skonfigurować się automatycznie do pracy z nim.

Jeśli korzystasz z bramki VoIP Cisco SPA112 sprawdź, czy bramka jest podłączona do prądu oraz do routera. Sprawdź czy dioda korespondująca z odpowiednimi portem sieciowym świeci/miga. Jeśli posiadasz jedną linię telefoniczną sprawdź, czy Twój aparat telefoniczny jest połączony do gniazda PHONE 1 w bramce.

Jeśłi korzystasz z bramki DECT firmy Siemens dodatkowo sprawdź, czy Twoja słuchawka DECT ma łączność z bramką DECT. Brak łączności jest sygnalizowany z reguły napisem „Baza” na wyświetlaczu słuchawki. Jeśli próbujesz skorzystać z nowej słuchawki pierwszy raz musisz dokonać jej parowania z bramką.

Jeśli korzystasz z routera z wbudowaną bramką telefoniczną (w przypadku łącza światłowodowego) upewnij się, że telefon jest podłączony do portu TEL1 w przypadku posiadania jednej linii telefonicznej.

Możesz również spróbować sprawdzić działanie usługi z wykorzystaniem innego aparatu telefonicznego lub słuchawki DECT.

Spróbuj wykluczyć problem z Twoim aparatem telefonicznym i okablowaniem wykonując próbę na innym telefonie, najlepiej przewodowym podłączonym bezpośrednio do bramki/modemu.

Tak, Fiberway oferuje usługę przeniesienia numeru telefonu od innego operatora.

Wystarczy, że odwiedzisz nasze Biuro Obsługi Klienta i wypełnisz pełnomocnictwo i formularz przeniesienia numeru. Możesz go pobrać także pod tym adresem. Wypełniony formularz należy dostarczyć do naszego Biura Obsługi Klienta. Resztą formalności zajmiemy się za Ciebie. 

Przeniesienie numeru potrwa do 24 godzin od momentu „uwolnienia” go przez dotychczasowego operatora. Dokładny termin określony jest w warunkach umowy z dotychczasowym operatorem. (Może okazać się, iż dotychczasowa umowa z obecnym operatorem  będzie kończyła się wraz z końcem następnego okresu rozliczeniowego). Szczegółowe informacje określające warunki zakończenia umowy znajdują się na dotychczasowej umowie, informacje takie można również uzyskać zazwyczaj na infolinii operatora. 

Osoby wykonujące połączenia na numer przeniesiony zapłacą jak za standardowe połączenie z krajowym numerem stacjonarnym, zgodnie z cennikiem swojego operatora. 

Przeniesienie numeru do Fiberway jest darmowe, zapłacisz wyłącznie abonament i opłatę aktywacyjną zgodną z wybraną przez Ciebie ofertą. 

Tak. Dokładamy wszelkich starań by jakość świadczonych usług  była na możliwie najwyższym poziomie, dlatego usługę telefonu stacjonarnego świadczymy wyłącznie na naszych łączach światłowodowych i bezprzewodowych. Utrzymanie takiego łącza wyłącznie w celu korzystania z usługi telefonii cyfrowej dla klientów indywidualnych wiąże się z koniecznością uiszczania miesięcznej opłaty za utrzymanie łącza w wysokości 30 zł, aby uniknąć konieczności uiszczenia takiej opłaty polecamy wybór usługi wraz z dostępem do Internetu od Fiberway. 

Zadaj pytanie

FiberFon FTTH

Skorzystaj ze specjalnej promocji na telefon stacjonarny z abonamentem już od 3 zł

Przedłuż umowę

Zadzwoń i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy! 

Skonfiguruj swój pakiet

Wybierz usługi, których potrzebujesz

Fiberway Sp. z o.o.

BIURO OBSŁUGI KLIENTA

Pl. Kazimierza Wielkiego 11
32-005 Niepołomice
 
Pon.-pt.: 9:00 - 18:00, sob.: 9:00 - 15:00

DZIAŁ TECHNICZNY
 
Pon.-pt.: 8:00 - 20:00, sob.: 8:00 - 16:00

Czy wiesz, że...